Echo Nadwiślańskie (2005-04-22):
Wieczór z Conrado Moreno.
Dzieci z Warszawskiego Domu Dziecka nr 1 bardzo długo nie zapomną wieczoru 13 kwietnia 2005. Fundacja Duval zorganizowała dla nich Wieczór hiszpański, pełen niespodzianek, tańca, smakołyków i radości.
Wieczór hiszpański to pierwsze z cyklu edukacyjno-kulturalnych spotkań, które Fundacja Duval będzie organizować w najbliższych miesiącach na terenie wybranych warszawskich domów dziecka. Celem spotkań ma być nie tylko dostarczanie dzieciom atrakcji i radości, ale przede wszystkim przybliżanie im wiedzy nt. historii, kultury i miejsc, do których z racji swojego położenia mają utrudniony dostęp.
Dzieci były zachwycone przede wszystkim osobą Conrado Moreno, którego na co dzień mogą oglądać w dwójkowym programie “Europa da się lubić. Ich ulubieniec barwnie opowiadał o Hiszpanii, śpiewał piosenki w swoim ojczystym języku, obmyślał konkursy, tańczył, nosił dzieci na rękach, a nawet, ku uciesze wszystkich, prezentował jak się poruszają prawdziwi torreadorzy. Kolejną atrakcja wieczoru były pokazy tańca: paso doble, cha-cha, rumba i samba. Dzieci miały możliwość nauczenia się podstawowych kroków tańca cha-cha, dostały piękne prezenty m.in. rozmówki polsko-hiszpańskie, koszulki i spodenki piłkarskie, biżuterię, torebki oraz skosztowały smakołyków kuchni hiszpańskiej.
Wieczór hiszpański z pewnością dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń i sporej dawki nauki. Więcej na temat działalności fundacji na stronie internetowej http://www.duval.waw.pl