W Domu Dziecka im. Maryny Falskiej odbyło się pierwsze z cyklu edukacyjno- kulturalnych spotkań, które Fundacja Duval będzie organizować w najbliższym czasie. Celem spotkań ma być dostarczenie dzieciom z Domów Dziecka wiele atrakcji i radości, ale także przybliżenie im wiedzy na temat Unii Europejskiej, kultury i historii różnych Państw.

Pamiątkowe zdjęcie grupowe zdjęcia: Jacek Barcz

Kwiaty, pomarańcze, hiszpańska muzyka, hiszpańskie potrawy, charyzmatyczni tancerze, konkursy z nagrodami, dużo śmiechu i Conrado Moreno w roli show man’a – tak najprościej można podsumować „hiszpański” wieczór. Conrado Moreno, nie tylko barwnie opowiadał o Hiszpanii, ale też śpiewał piosenki w swoim ojczystym języku, obmyślał konkursy, tańczył, nosił dzieci na rękach, a nawet, ku uciesze wszystkich, prezentował jak się poruszają prawdziwi torreadorzy. Okrzykom radości i zabawie nie było końca!

Conrado Moreno odpowiada na pytania Dzieci i rozdaje autografy zdjęcia: Jacek Barcz

Śpiewający Conrado Moreno zdjęcia: Jacek Barcz

Oprócz Conrada Moreno, atrakcją wieczoru były występy profesjonalnych tancerzy. Piękna, zawodowa tancerka – Kasia Żurawska, ubrana w niebieską suknię z falbanami i jej przystojny partner – Marcin Niewiadomski, zatańczyli specjalnie dla dzieci Paso Doble, Cha Cha, Rumbę i Sambę. Po oficjalnym występie, tancerze jeszcze długo bawili się z dziećmi, ucząc ich podstawowych kroków Cha Cha.

Kasia Żurawska i Marcin Niewiadomski uczą Dzieci tańczyć Cha-Cha. zdjęcia: Jacek Barcz

Sala, w której odbyło się spotkanie, udekorowana była owocami, kwiatami, zdjęciami najbardziej popularnych miejsc Hiszpanii, balonami oraz polskimi, hiszpańskim i unijnymi flagami.

Conrado Moreno odpowiada na pytania Dzieci i rozdaje autografy zdjęcia: Jacek Barcz

Hiszpański poczęstunek zdjęcia: Jacek Barcz

Na zakończenie spotkania Conrado Moreno rozdał dzieciom swoje autografy, pozował do wspólnych zdjęć, a zaprzyjaźniona restauracja Villa Nuova podała kolację – typowo hiszpańskie potrawy i smakołyki.

Dyrektor Domu Dziecka – Pani Teresa Skudniewska wręcza Conrado Moreno pamiątki od Wychowanków. zdjęcia: Jacek Barcz